اگر اندام ریزی دارید

اگر به اصطلاح ریزنقش هستید از لباس هایی که برش های ساده‌ای دارند استفاده کنید. از پارچه های حاشیه دار و لباس های والان دار بپرهیزید. لباسی متناسب با اندام کوچک خود انتخاب کنید. از تضاد رنگ ها بر حذر باشید. لباس های یک رنگ طول قد شما را بیشتر نشان می دهد. اگر خیلی لاغر و باریک اندام هستید لزومی ندارد دائم کفش های پاشنه بلند بپوشید. کفش های پاشنه کوتاه با لباس مناسب قامت شما را متناسب تر نشان می‌دهد.

وضع و حالت بدن در زیبایی اندام تأثیر زیادی دارد. حتی اگر اندام زیبایی داشته باشید، بی توجه به درست ایستادن، درست راه رفتن و درست نشستن، اثر هر لباس مناسبی را از بین می‌برید. شانه های افتاده، پشت قوز کرده و خمیده، شکم پیش آمده و سینه عقب رفته افزون بر نامتناسب جلوه دادن لباس و اندام شما، بر سن تان نیز می‌افزاید. با آنکه انتخاب لباس مناسب حتی این مشکل را هم رفع می‌کند، اما به کمک ورزش روزانه بکوشید این وضع را اصلاح کنید. و بدن را به شکل متناسب درآورید. تا دستیابی به این هدف (اصلاح حالت بدن) از پوشیدن لباس‌های تنگ و چسبان بپرهیزید و لباس‌های آزاد و راحت با سرشانه‌های چهارگوش بپوشید.

اگر قد خیلی بلندی دارید

Bella dress

مانکن‌های طراحان معروف دنیا همه یک سر و گردن از بقیه مردم بلندتر هستند و به نظر می‌آید که این نشانه موفقیت آنهاست! اما در این مورد هم تناسب شرط است. اگر قد بلند و لاغر هستید از لباس های زرق و برق دار می‌توانید استفاده کنید. شنل، کت‌های گشاد با اپل‌های پهن و … برازنده شما است. اگر در پیدا کردن شلوار مشکلی دارید، می‌توانید از شلوارهای مردانه استفاده کنید. اگر خیلی بلندقد هستید پیدا کردن دامن مناسب نیز برایتان مشکل است. از پوشیدن دامن های خیلی بلند و یا خیلی کوتاه اجتناب کنید، زیرا قدتان را بلندتر نشان می‌دهد. بهتر است جوراب شلواری همرنگ دامن خود بپوشید.

اگر درشت اندام هستید یعنی استخوان بندی درشتی دارید لباس های ژرسه و بافتنی تنگ و چسبان نپوشید. پارچه‌هایی که نقش های درشت یا راه های پهن دارند نیز برای شما مناسب نیست. سعی کنید لباس هایتان را از رنگ های طبیعی یکدست (بدون نقش) انتخاب کنید. مهم تر از همه اینها بکوشید چاق نشوید.

چگونه لباس بپوشیم

گردن بلند و کشیده زیباست و با هر پوششی زیباتر به نظر می‌آید. یقه‌های اسکی، تور دار و چین دار برای این فرم گردن مناسب است. دستمال گردن های کوتاه، روبان و گردنبندهای بزرگ بر زیبایی گردن می‌افزاید.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *