۱. توجه به الیاف شال گردن    

                                                       الیاف شال گردن

پیش از اینکه اقدام به تهیه شال گردن کنید باید الیاف به کار رفته در آن را مورد توجه قرار دهید. البته باید این نکته را نیز دقت کنید که در کجا و با چه شرایط آب و هوایی قصد پوشیدن شال گردن را دارید. با این تفاسیر می توان گفت شال گردن ها به دو دسته نازک و ضخیم تقسیم می شوند که در شرایط آب و هوایی معتدل که کمی سرد است باید از شال گردن های نازک استفاده کرد اما در شرایط آب و هوایی که سرمای شدیدی برقرار است باید از شال گردن های ضخیم تر بهره مند شد.

۲. جنس شال گردن انتخابی

شال گردن های بافتنی و کشمیری توصیه های طراحان عرصه مد و فشن به تمام علاقه مندان دنیای مد است. می توانید از شال گردن های پشمی هم استفاده کنید اما توجه داشته باشید که شما را دچار حساسیت نکنند.

 ۳. دقت در رنگ شال گردن

شال گردن و کلاه پاستیلی

در مورد رنگ شال گردن باید مواردی را انتخاب کنید که بتوانید به راحتی آن را با پالتو و دیگر لباس های زمستانی خود ست کرده و استفاده کنید. اگر پالتویی که می پوشید طرح دار می باشد بهتر است از شال گردن هایی که فاقد طرح اند و به شکل ساده وجود دارند استفاده کنید. در مورد پالتو هایی که دارای دوخت زیاد و پلیسه هستند نیز بهترین کار این است که به سراغ شال گردن های ساده بروید تا بتواند یک استایل جذاب و زیبا را برای شما به ارمغان بیاورد.در مورد پالتوهایی که ساده هستند و در دوخت آن ها از هیچ طرحی استفاده نشده و یک رنگ دارند می توانید برای زیباتر دیده شدن به سراغ شال گردن هایی که دارای طرح و رنگ هستند بروید.

۴. توجه به رنگ و فرم صورت

ست کلاه و شال

نکته دیگری که در انتخاب شال گردن بسیار اهمیت دارد این است که به فرم و رنگ صورت خود دقت داشته باشید. اگر فردی هستید که دارای موهای روشن بوده و صورتتان کمی به رنگ پریدگی می زند بهتر است در مورد رنگ شال گردن به سراغ رنگ های شاد و تیره بروید تا بتواند جلوه زیباتری به صورت شما بدهد. افرادی که دارای صورت های گرد هستند باید از شال گردن هایی که بافتی ساده دارند استفاده کرده و سر و گردن خود را بپوشانند.

۵. توجه به اندازه شال گردن

یک شال گردن می تواند اندازه های مختلفی داشته و به صورت بلند و یا معمولی باشد. شما می توانید شال گردن های بلند را دور گردن خود بپیچید ولی اگر دوست دارید از شال گردن های معمولی استفاده کنید بهتر است آن را ساده دور گردن خود بیاندازید.
یکی از روش های معمول بستن شال گردن این است که آن را از وسط به دو نیم تا کرده و قسمت انتهایی آن را از داخل شال گردن بیرون بیاورید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *